Halı Yıkama

Halılar Nasıl Yıkanıyor ?

Şeffaf hizmet anlayışımızla halılarınızı yıkarken hangi aşamalardan geçtiğini tüm açıklığıyla siz değerli star halı müşterileriyle paylaşıyoruz. Web sayfamızdan video ve görseller aracılığı ile aynı zamanda açıklamalar ile halılarınızın yıkanma aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Halı Toz Alma Çırpama İşlemi

Halı toz alma çıprma işlemi; halılarınızın ön ve arka yüzeyinde biriken genel toz ve tortusal birikitinin azaltılması için yapılan işlemdir. Bu işlem sayesinde halılarınızın genelinde oluşmuş ve ilk bakışta gözle görülemeyecek olan inatçı lekelerin gözükebilmesi için daha sterilize hale getirilmesidir.

Leke Türüne Göre Özel İşlem

Halılarımız da bazen çok can sıkıcı lekeler olabiliyor, kan lekesi, boya lekesi, kahve lekesi, sakız yapışması, yağ lekesi gibi noktasal zor ve inatçı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri yıkama işlemine başlamadan önce yetkili halı yıkama personelimiz manuel olarak (Elle) halınızın türüe ve cinsine uygun olan özel kimyasallarla inatçı halı lekesinin ön temizliğini yapar.

Ön Yıkama

Halılarınızın en çok kullanılan yüzü olan , dış etkenlere ve lekelere en çok maruz kalan kısmı ön tarafının yıkanması işlemidir. Bu işlem 12 fırçalı tam otomatik halı yıkama maknemiz de yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında halınızın halılarınızın ön yüzeyinde çıkmayan veya inatçı bir leke barsa tespit edilir ve diğer aşamaya geçilmeden önce müdahale edilir.

Arka Yıkama

Halınızın zemine temas eden yüzeyi, bu yüzey genelde lekeler ön yüzde gibi gözüksede leke ve mikropların biriktiği ölü deri, kıl, toz gibi maddelerin biriktiği ana tabakadır. Bu işlem tam otomatik halı yıkama sistemimizde 200 bar basınçlı ve 12 disk fırçalı bir yıkama işlemidir. Bu sayede halınızın arka yüzeyine uygulanan tazyikli su ve fırça darbeleri halıda hiç bir bakterinin barınmasına olanak tanımıyor.

Ana Yıkama

Detaylı ve tam kademeli yıkama, halınızın tamamının yıkanması işlemidir. Bu işlem sırasında Halı cinsine göre tam otomatik halı yıkama makinamızda 80/100/200 bar basınçlı su ve 12 disk tipi fırça ile halınızın tamamı en ince ayrıntılarına kadar yıkanır.

Halı Durulama

Halılarınız yukarıda belirttiğimiz aşamaların tamamında deterjan kullanılarak yıkanmıştır. Bu sebepten dolayı hiç bir detarjan kalıntısı kalmaması için durulama yapılır. Durulama işlemi Özel halı durulama makinamızda tam otomatik olarak yük basınçlı kireçsiz su ile yapılmaktadır.

Halı Kurutma

Halılarınızın yıkama işlemi bittikten sonra, tam donanımlı kurutma kabinimize alınarak kurutma işlemi anti bakteriyel ortamda hiç bir virüs yada mikrobun erişemeyeceği yüksek stabilitei kurutma istasyonumuzda yapılmaktadır.

Hav Alma İşlemi

Halı hav alma işlemiyle halılarınızın yüzünde oluşan pamuklanmalar ve tekstil ürünleri taranarak toplanır. Hav alma işlemi sayesinde halılarınız yeni bir görünüme kavuşur ve parlaklığı en yüksek seviyeye çıkar.

Son Kontrol

Yukarı da saydığımız 8 maddeyide uyguladıktan sonra sonuç olarak fabrikasyon bir sistem de olsa yinede kontrollerinin yapılaması gerekiyor. Son kontrol aşamasında yukarıda sayılan 8 madde kontrol edilir. Eğer her hangi bir sorun görülürse tekrardan işlem baştan başlatılır. Sorun yoksa paketleme birimine aktarılır.

Paketleme ve Dezenfeksiyon

Halılarınız rulo haline getirilmeden önce paketleme servisimizde dezenfeksyon işlemine tabi tutulur.Dezenfekte edilen halılarınız özel halı poşetlerimiz rulo şeklinde sarılarak ağzı kapatılır ve servis aracına yönlendirilir. Çorum Star Halı Yıkama her zaman en iyi hizmet kalitesini benimsemiştir.